Kontakt:

PUREALFIN s.r.o.
Elektrárenská 125
739 11 Frýdlant nad Ostravicí

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě v oddíle C vložce 34622

IČ: 28610792
ID datové schránky: tkajysu
mobil: +420 608 515 580
e-mail: info@purealfin.cz
purealfin@seznam.cz
skype: purealfin

 

Na této stránce si Vás dovolíme upozorňovat na zajímavosti v cestování:

Bad Gastein 2011- doporučujeme ubytování v apartmánech- bližší info na www.bad-gastein.cz. Lyžovat lze v několika střediscích. Středisko Sportgastein (1590-2650 m.n.m.) je nejvýše položené neledovcové středisko Rakouských Alp, kde z vrcholu je velmi pěkný pohled (lanovka zajíždí na samý vrchol). Při příjezdu ke středisku se projíždí tunelem, který je placený, pokud nemáte zakoupený skipas. Při předložení skipasu neplatíte za průjezd tunelem. Spodní část sjezdovky je strmější. Další středisko je např. Dorfgastein-Grossarltal (850-2300 m.n.m.). Parkování u obou lyžařských středisek je zdarma. Využít lze také lázně a to Alpentherme v centru Bad Hofgastein, který je více orientovaný na děti s vícero atrakcemi pro děti než Falsentherme v Bad Gastein.

Disneyland Paříž 2011- při dojezdu na parkoviště moc nevěřte GPS, která Vás navede před vstup, kde však nezaparkujete, je třeba jet podle cedulí na parkoviště před areálem, které je placené. Jednodenní vstupné vyjde pro čtyřčlennou rodinu cca na 5000,- Kč. Doporučujeme návštěvu na dva dny. Za jeden den se nedají projít areály a to ani v deštivém počasí, kdy nejsou velké fronty před atrakcemi. Některé atrakce byly v době deště uzavřeny. Areál se skládá ze tří částí. Areál Cinema je zajímavý atrakcí Town, kde Vám ve výtahu nejprve v nižších patrech ukáží duchy a následně rychlou jízdou nahodu a dolů povozí tak, že při dojezdu nahoru a sjezdu dolů na sedátku povyskočíte. Nedoporučujeme v tomto výtahu používat fotoaparát či kameru, neboť jste sledováni kamerovým systémem a reproduktor Vás upozorní, aby jste je nepoužívali. Doporučujeme také projížďku vláčkem spolu s výkladem natáčení jednotlivých filmů, kdy chrlí oheň a následně se na Vás valí voda. V tomto areálu jsou pak budovy, kde Vás seznámí s výrobou filmů a v odpoledních hodinách prochází krátký průvod a před tímto průvodem je možné nechat se vyfotit s jednotlivými filmovými postavami. Vedlejší areál je členěn na jednotlivé oblasti. Za zhlédnutí stojí strašidelný dům, kde se projedete výtahem a následně ve vozítku projedete podzemím domu. Je možné se projet velkou horskou drahou. Návštěvníci se mohou projet kosmickou lodí, kdy pohyb lodě simuluje skutečný let proti plátnu s filmem. Dětem se velmi líbí průjezd na vozítku a střelba světlem do terčů s Bazem Rakeťákem. Celý areál projedete vláčkem. Před zavírací dobou je možné shlédnout průvod filmových postaviček. V celém areálu, avšak pouze u některých atrakcí fungují tzv. passy, kdy si přes svou vstupenku vyberete lístek, kde Vám sdělí v kolik můžete na atrakci přijít bez nebo s malou frontou. Více informací na http://www.disneylandparis.fr.

Legoland Německo 2011- na parkoviště před Legoland Vás pustí cca jednu hodinu před otevíráním Legolandu. Legoland se otevírá odpočítáváním od 10 do 1 a následným otevřením, kdy děti počítají také. U vstupného je třeba dát pozor na skutečnost, že rodinné vstupné činí něco přes 100 Euro, avšak pouze při objednávce přes internet, při platbě na pokladně činí rodinné vstupné kolem 130 Euro. Atrakcí je spousta- několik horských drah. Na atrakcích je dodržována značná bezpečnost, kdy jsou návštěvníkům odebírány batohy, brýle, ledvinky apod. Doporučujeme, aby si návštěvníci nebrali drahé věci a velkou hotovost. Zajímavé je muzeum Legolandu, kde dostanete kostičku a vidíte výroku kostek lega. V obchodě je možné si sestavit panáčky z lega z různých kostek s jednou hračkou do ruky panáčka v sadě po třech kusech. Jízda na dětském hřišti je placena nad rámec vstupného. K nejzajímavějším zážitkům patří sezení na pomyslné ruce, kdy Vás ruka otáčí i hlavou dolů, kdy si u obsluhy volíte rychlost. Další zajímavou atrakcí je sjezd na lodi z vodopádu, je zde však i největší fronta na čekání a to skoro jednu hodinu. Pro děti je zajímavá cesta lodí a čekání, než přijdou na řadu, kdy si vzájemně na sebe stříkají vodními pistolemi. Je možné si zde zakoupit pláštěnky. V areálu se nachází značná část obchůdů s hračkářstvím. Najdete zde spoustu výtvorů z lega. Více informací na http://www.legoland.de/.

Hevíz 2011- parkovat je možné na neplaceném parkovišti před obchodním domem z druhé strany placeného parkoviště, pokud přijedete časněji ráno. Rodinné vstupné příjde přes 1000,- Kč za den. U skříněk je nezbytné zjistit, jakou máte skříňku podle čipu. Není možné si vybrat jakoukoliv skříňku. V případě problémů se skříňkou a snahou domluvit se anglicky, byl na nás učiněn dotaz, zda- li hovoříme rusky a byla přivedena pracovnice, která komunikovala rusky. V areálu termálních lázní se nachází jezero a uprostřed tohoto jezera je budova. Nezasvěceného překvapí, že v jezeře jsou pouze dřevěné latě, kterých je možné se chytnou s tím, že nedosáhnete na dno, tj. takřka všechny osoby, tj. i dospělí mají nafukovací kruhy. Nafukovací kruhy je možné si i půjčit za poplatek. I v budově uprostřed jezera se nepostavíte na dno až na krátké přístupové molo pod vodou u čtyř vnitřních bazénů. Ve vnitřním bazénu je možné nechat se masírovat tryskami, mezi kterými se posunujete v řadě lidí vždy po zaznění gongu. Při cestě z Hevízu do Bűk je možné se stavit k Balatonu.

Bűk 2011- parkovat je možné před areálem termálních lázní bezplatně. Rodinné vstupné do obou areálu je přes cca 1200,- Kč. Areál lázní se skládá ze dvou částí: "venkovního areálu" (do tohoto areálu máte vstup uhrazen pokud jste ubytováni v kempu, který je však koncipován spíše pro karavany než pro stany) a "vnitřního areálu". Do obou areálu je stejné parkoviště, vstup do areálů je kousek od sebe. V kempu je možné domluvit se i rusky. U venkovního areálu je možné vstoupit i do části zastřešené části, ve které se nachází nejteplejší bazén cca 38 stupnů Celsia, ve kterém se kolem oběda vypouští a znovu napouští voda. Ve vnitřním areálu se nachází tobogány pro děti (jsou i ve venkovním areálu). Do vnitřního areálu je pozdější vstup a osoby mají samostatné skříňky, ve venkovním areálu dáváte oblečení do šatny s obsluhou. Skříňka funguje na vratné 1 Euro a nebo tuším 100 Forintů. Doporučujeme mít sebou Forinty, skříňky, které jsme zkoušely nefungovaly na Eura (propadávaly). V areálu se nachází obchůdky se zbožím a občerstvením. Občerstvení je napsáno česky a lze platit i Eury.

Sarvar 2011-  parkovat je možné před předním nebo zadním vchodem bezplatně. Šatna je suterénu a za šatní skříňku se platí cca 30 Kč. Celodenní vstupné do areálu je něco přes 750 Kč. Do teplých bazénů mají mladší děti vstup zakázán a plavčík to hlídal a pokynem ruky vykazoval ven. Zajímavý je venkovní tobogán, na kterém se jezdí v nafukovacím kruhu pro jednoho nebo pro dva s tím, že je otevřený a jedete do kopce. Je však třeba dát pozor, aby jste si do nafukovacího kruhu nesedli až dolů, neboť si podřete spodní část těla o výpusť v tobogánu, ale musíte si sednout trochu výše. Vedle tobogánu je i atrakce s vlnami. Pro děti je velmi pěkně promyšlený vnitřní areál, ve kterém jsou tobogány, vlny a atrakce (různé stříkací pistole atd.) úplně pro nejmenší. Venku jsou dva velmi pěkné bazény pro děti, jeden je koncipován jako loď.

Parndorf Rakousko 2011- v Parndorfu se nachází známá nákupní galerie a u této hotel. Parkování je možné zdarma před nákupní galerií. V galerií se nachází obchody se značkovým zbožím a před Vánocemi jsou zde výrazné slevy.

TROPICAL ISLANDS 2011- Při parkování překvapí malé množství zaparkovaných aut. Doporučujeme parkovat vozidlo na druhé straně od vchodu, kdy sice budete mít daleko ke vchodu, avšak v nočních a ranních hodiných můžete vozidlo sledovat přes skleněnou stěnu. Při vstupu dopuručujeme koupit combi ticket, který je pro vstup do vodního světa i do světa saun. Platí se při odchodu z TROPICAL ISLANDS a je možné hradit kreditní kartou. Cena vstupného 27.10.2011 byla pro dospělého byla 37,50 Euro a pro děti 24 Euro s tím, že druhé dítě při dvou dospělých se nehradilo (rodinné vstupné). Skříňky jsou některé větší a některé menši (typ dvě L proti sobě). Každý včetně dětí dostává skříňku. Do areálu si lidé berou jídlo a jedí i u vody. Překvapivé bylo, že při příjezdu v pracovní den (v ČR byly školní prázdniny) v cca 11 hod. bylo vše až na dvě lehátka obsazeno. Později byla obsazena celá písečná pláž. Někteří lidé na internetových stránkách si stěžovali na šváby, chladný písek a studenou vodu. Šváby jsme neviděli, voda je teplejší než v akquaparcích v ČR, ale není to termál a písek je chladný tak, jako když vstupujete na písek kdekoliv jinde v určitém období. Letáky nenajdete v češtině, pouze v polštině, i když Čechů je tam mnoho. Ve vodním světě jsou dva velké bazény. Doporučujeme nespat u bazému s malými tobogány, když v noci jsou hlučné vodopády. V noci se v areálu svítí slabým světlem a byl tam klid. Pokud nechcete mít u lehátka šváby, nesvačte u lehátka a vyberte si léhatko dále od rostlin. V noci se snad nesmí spát na pláži, ale kolem 7 hod. tam již byli přestěhováni lidé. Svět saun má několik typů saun. My jsme postrádali bazén se studenou vodou, fungují tam pouze chladné sprchy. Podle některých informací na webech lidé do světa saun a na tobogány přecházejí přes turnikety vždy po dvou tak, aby nehradili vstupné. Dětský koutek je zdarma, na šlapadla se čeká fronta sezením na židlích. Za noclech účtují 15 Euro na osobu bez ohledu, zda- li jde o dospělého nebo dítě. Nakup jak v obchodech se zboží, tak v restauracích probíhá vždy přes čip. V obchodech jsme dostali doklad, v restauraci nikoliv. V restauraci je pak třeba dát pozor na cenu zboží, neboť naúčtovali kafe se zákuskem, avšak objednána byla pouze káva a zákusek za 1 Euro nebyl dodán, pouze vyúčtován při odchodu (nebylo reklamováno, považováno za tringel). Více informací na http://www.tropical-islands.de/.

Berlín 2011- Doporučujeme parkovat na Alexanderplatz v podzemních garážích, kde první dvě hodiny stojí 1 Euro/hodinu a počínaje třetí hodinou 2 Euro/hodinu a to i za první dvě hodiny. Při platbě je nutné dávát kartu do automatu nikoliv podle šipek na kartě, ale naopak. Pěšky se dá jít kolem televizní věže, Braniborské brány, Holocaust Mahnmal, Potsdamer Platz, Berlínské zdi, Checkpoint Charlie a zpět metrem na Alexanderplatz. Metro stojí dospělý 2,3 Euro a děti 1,4 Euro.

Pro cestování je možné použít autostan, který se umístí na střechu auta. Více informací na http://www.pujcovna-autostanu.cz/. Cestování s autostanem, zejména u poznávacích zájezdů, je velmi praktická. Můžete zastavit v zahraničí u čerpací stanice, "rozbalit" autostan během velmi krátké doby a spát. Při spaní v městech doporučujeme vybrat si místo s ohledem na bezpečnost a to zejména ve vilových čtvrtích, blízko hlavní cesty. Půjčovné na jeden den většího stanu vyjde necelých 600,- Kč.  

Val di Fiemme/Obereggen 2012- Cesta je Frýdlant nad Ostravicí- Brno- Znojmo- Linz- Salzburg- Innsbruck- Brenner- Bolzano- sjezd z dálnice Ora/Auer- dále po značení na Cavalese. Silniční poplatky: desetidenní rakouská dálniční známka- 7,90 €, jednosměrný poplatek za rakouskou část brennerské dálnice- 8 € (bývají někdy kolony), jednosměrný dálniční poplatek v Itálii- 7,50 €.  Skipas jednodenní stojí pro dospělého cca 40 €, pro dítě cca 28 . Doporučit je možné lyžařské areály SKI CENTER LATEMAR (http://www.latemar.it/) a ALPE CERMIS. Do areálu SKI CENTER LATEMAR je možné se dostat z Pampeago (doporučujeme) nebo Predazzo (je nutné hlídat odjezd lanovky v 16.45 hod., nejde sjet na lyžích k parkovišti). V restauraci pod Rif. Maieri Alm. je možné hradit kreditní kartou. Na skipasy nejsou potřeba fotografie. Vlastnictví skipasu dle cestovní kanceláře NEV- DAMA a. s. opravňuje držitele také k využívání místních skibusových linek, ke vstupu do městského bazénu (nutná koupací čepice) v Predazzu, ke vstupu na zimní stadion v Cavalese také na ledovou plochu v Lago di Tésero a za dobrých sněhových podmínek také k nočnímu lyžování v Obereggenu a v Nova Ponente. Pro děti mladší 14 let nutné homologované lyžařské přilby, jejichž používání je požadováno italským zákonem. Lanovky končí zpravidla v 16.30 hod.. Za zhlédnutí stojí městečko Cavalese. Parkovat je možné na malém parkovišti za náměstím po levé straně cestou z Pampeago, kde je parkování časově omezeno. Ubytovat je možné v Residenci Rosa v San Luganu, které je cca 8 km od Cavalese. Apartmány nejsou vybaveny mikrovlnkou a platí se vratná kauce 100 .

Vltava 2012. Spát je možné v kempu U Vikinga a první den si vyzvednout loď ve Vyšším Brodu a doplout do kempu. Druhý den je možné doplout pod Český Krumlov a vrátit loď. Pro slabší lze doporučit zapůjčení raftu.

Podbánské 2012- Doporučujeme Hotel Kriván (http://www.krivantatry.sk/sk/), kde je možné se dostavit přes slevový portál s polopenzí. Doporučujeme Aquacity Poprad, kde za rozumnou cenu je možné vstoupit i do teplých vnitřních bazénů. Výhodou je krytý 50 m bazén, kde nechodí mnoho lídí a je možné si tam v klidu zaplavat. Vedle je neplacené parkoviště. Vevnitř je možné si vzít zdarma bezpečnostní skříňku. V ceně je možnost pro děti si zajít do nafukovací koule a procházet se po vodě. Nevýhodou je u této atrakce fronta, jež lze za poplatek přeskočit. Je možné se projet na tobogánech, na některých pouze s podložkou. Vevnitř je dětské centrum. Tatralandie je postavena na louce. Nevýhodou je, že platí vyšší vstupné již děti od 140 cm, což prodražuje vstup pro rodinu. Nefunguje western park pokud se týče westernového programu. Je možné si v ceně skočit do nafukovací matrace jako při evakuaci domu při požáru z výšky cca 3 m. V ceně je také jízda na cvičném trenážeru býka. Na tobogány se čeká fronta, pokud se chcete vyhnout froně, pak je možné uhradit poplatek. Skříňky na věci jsou v párty stanu a starší výroby, bezpečnostní schránky jsou za poplatek. Výhodou je centrum pro děti, kde je nafukovací loď, která se nafukuje a další atrakce pro děti v ceně. Doporučit lze výlet zubačkou z Tatranské Štrby na Štrbské pleso. Potom pěšky ze Štrbského plesa na Popradské pleso. Doporučit je možné také lanovkou na Skalnaté pleso a potom na Zelené pleso. Při této tůře je nutné počítat s velkým převýšením, zejména cestou zpět a v jednom úseku se jde tak, že se pomalu šplhá a přidržuje se železného řetězu. Výlet na Pieniny je zajímávou procházkou kolem řeky, lze plout i na voru a cestou zpátky je možné si zapůjčit kola 1 kolo za 4 EUR.

Hurghada, Egypt 2012- s CK Fischer je možné letět z Prahy s tím, že je možné nechat se dopravit na letiště do Prahy vlakem a autobusem. Nevýhodou je odlet v noci. Nutno mít jedno zavazadlo do 15 kg s tím, že při větším počtu spolucestujících průměrná hmotnost zavazadla nesmí překročit 15 kg. Doporučuji sledovat na internetových stránkách letiště odlety, jež mohou být posunuty již během dne. V letadle obdržíte jídlo a pití s tím, že alkohol je možné následně si zakoupit. Je možné zakoupit místenky pro 4 osoby za cenu ve výši cca 1200,- Kč. Pokud příjdete k odbavení včas, je pravděpodobné, že dostanete místa vedle sebe. Po přistání pracovníci CK Fischer navedou na úhradu víz 17 USD za osobu a podle hotelu na autobus. Doporučujeme do každého zavazadla dát věci od spolucestujících v případě ztraty některého zavazadla. Do příručního zavazadla doporučujeme dát plavky a věci na převlečení. Hotel Bella Vista má čtyři hvězdičky. Jeho nevýhodou je vysoká hlučnost, kdy cca od 23 hod. do cca 2 hod. rána je slyšet hlasitou diskotéku o síle jako rokového festivalu, malé pokoje, nekvalitní přistýlky. Ubytováni budete až kolem 11 hod., kdy jídlo nedostanete před tímto ubytováním, kdy je možné si vzít opze obyčejnou vodu. Je možné si zakoupit vodu cca 1,5 l za 1 EUR. Při stravování all inslusive doporučujeme vybírat tuhou stravu a ne například rýži se zeleninou, neboť tato strava vede k žaludešním problémům. Žaludeční problémy vyvolává koupání v bazénu a to při napití se vody, stejně tak, jako napítí se vody z kohoutku. Je možné v lékarně zakoupit prášky za zažívací potíže a v případě nutnosti vyhledat lékaře doporučujeme přes delégáta cestovní kanceláře, která je zpravidla levnější. V Egyptě pracjí většinou pouze muži. Na volejbalových hřištích je nutné dát pozor, aby jste nespadli, neboť písek na hříšti není jemný a způsobuje poranění poškrábáním. V moři je nutné dávat pozor na ježky, tj. vyhýbat se kamenům v moři. Při nakupování je možné využít obchodů Cleopatra, kde najdete cenovky na zboží a cenu nesmlouváte. V Hurghadě se Vám obchodníci snaží prodat zboží. Může docházet k tomu, že na ulici jsou dlouhé šaty cca za 7 EUR, obchodník Vás pozve do průchodu do obchodu, když nechcette dovnitř, řekne, že musí zavřít dveře kvůli klimatizaci. Vevnitř Vám ukáže obdobné šaty s tím, že jsou z cottonu s tím, že stojí cca 37 EUR. Když chcete jít pryč, zeptá se Vás, kolik by jste dal za ty šaty a když řeknete, že dáte 20 EUR, tak řekne, že za 25 EUR se domluvíte. Když odcházíte nabídne Vám cenu cca 10 EUR, a když nechcete, tak Vám může říci, co jste to za muže, když ženě nekoupíte takové šaty. Když požadujete známku na pohled, tak si nesmíte nechat tu známku nechat nalepit na pohled a pak si nechat říci cenu. Takto může zaplati 3 EUR za známku, obchodník Vám na dotaz, zda- li je to do Czech republic řekne, že je international a na recepci hotelu, když chcete pohled odeslat Vám sdělí, že máte  známku malé hodnoty. Údajně, nemohu potvrdit při zaplacení projížďky na velbloudovi Vás nenechají vysednout tím, že nedají velbloudovi povel, aby si sedl pokud mu nedoplatíte za jídlo pro velblouda. Velbloud stojí projížďka cca 5 Eur.

Budapešť 2012- Doporučit lze ubytování v Hotel Chesscom (http://www.hotelchesscom.hu) na ulici. Bartók Béla u. 5. Doporučuji nastudovat polohu hotelu, neboť GPS navedla na jinou adresu. Cena za ubytování je 68 EUR za čtyřlůžkový pokoj se snídaní. Přes rezerevaci přes www je možné dosáhnout snad slevy. Není nutno hradit dopředu, doporučujeme však rezervovat pobyt dopředu. Pro dopravu po městě je výhodné koupit 24 hodinovou rodinnou jízdenku, která platí na metro, tramvaj i autobus ve městě. Lístky se předkládají před vstupem do metra osobám, jež je kontrolují a bývají i kontroly v autobuse. Navštívit je možné Lázně Gellért, které se nachází ve stejnojmenném hotelu na adrese Kelenhegyi út 4 (blízko je snad ulice stejného názvu jako adresa ubytování). Tyto lázně patří mezi starší, není tam takový výběr bazénů, venkovní část má saunu, ne moc horkou s možností ochrazení ve studené kádi. Nevětší lázně v Budapešti jsou Széchényi lázně. Jsou velké a to jak vnitřní část, kde jsou bazény teplé 38 stupnů Celsia, vnitřní bazény je třeba hledat, neboť některé jsou za dveřmi, kde by jste je nečekali, sauny jsou pod schody při přechodu mezi vnitřní a venkovní části. Část vnitřní části se uzavírá kolem 17 hod. a je velmi problematické dostat se k věcem, které jste tam měli. Je komplikované, pokud jste měli věci v části, která se uzavírá dříve a je nutné projit přes uzavřenu ale nezamčenou část. Doporučujeme si věci nechat v části vstupu z ulice, kde je naproti přes ulici cirkus. Dle našeho názoru asi nejlepší jsou Lázně Rudas, Döbrentei tér 9. Jedná se o malé lázně, ve kterých není klasická teplá finská sauna, jsou tam jen postupně teplejší místnosti od méně teplé do nejteplejší. Je tam však bazén 40 stupňů Celsia.  V dopoledních hodinách lze doporučit náštěvu hradu, kde se dostanete z Clark Ádám tér.. Odtud je možné se dostat lanovou dráhou, jež je za jízdu cca 1 minutu relativně drahá a čeká se na ni fronta. Asi 20 min. procházkou je možné se projít do kopce na hrad. Doporučit lze střídání stráží, které probíhá u horního výstupu lanové dráhy. V budově Budai Arany Sas Gyógyszertár je příjemná samoobslužná restaurace, kde se dá v městě v době oběda relativně levně poobědvat. Procházkou se dá dojít k Matthias kostelu. Pozor na obědnávání v malých restauracích, neboť v jedné restauraci neseděl součet účtu pro dvě rodiny poté, když byl následně rozúčtovan na každou rodinu zvlášť. Účtuje se zvlášť tzv. obslužné, jež může dosáhnout částku při obsluze osmi osob včetně 4 dětí v přepočtu přes 100 Kč. Při cestě zpět je možné doporučit Tropicarium Budapešť (www.tropicarium.hu), kde je možné se projít v tunelu, nad kterým je voda s rybami.

Vánoční Vídeň 2012- Posledních cca 35 km před Vídní je nutné si vybrat, jestli jet po dálnici nebo mimo ni. Největší trh je na Rathaus platz. Je možné najít tam jablko na špejli v čokoládové nebo sladké polevě. Značná část stánků je oblečení hlavně šály, čepice, baňky a také jídlo. V přízemí radnice je možné zajít zdarma na toalety a za poplatek kolem 3 EUR pro děti navštívit dílny, kde děti získají svíčku, kterou mohou obarvit. apod.

Aprica 2013- Cestou do Apricy je možné zalyžovat si v Passo Tonale. Po příjezdu z dálnice je po pravé straně nejprve celá řada vleků vhodných k výuce lyžování. Při pohledu na pravou stranu od cesty je pak úplně vpravo dlouhá modrá sjezdovka. Doporučujeme parkovat před sjezdovkou, která je po levé straně (parkování přes cestu), kde je možné vyjet do nejvyššího místa areálu. Z tohoto místa je možné od parkoviště sjet dolů po modré k lanovce k další části areálu. Následně je možné jet si zalyžovat do Apricy. Doporučujeme Hotel Saint Martin http://www.hotelsaintmartin.it/. Je třeba si zvyknout, že Italové, alespoň v tomto hotelu, velmi často jedí těstoviny, méně polívky. V tomto areálu jsou ve spodní části sjezdovky pro naučení se lyžovaní. Areál má tři místa, ze kterých je možné dostat se do horních částí areálu. Ve spodní části areálu na sedačkové lanovce, kde probíhá výuka lyžování doporučujeme dát si pozor, neboť i přesto, že spadlo po sjetí ze sedačky dítě a následně další dítě, které se za spadnutým dítětem zastavilo, uhodila projíždějící sedačka, lanovka nebyla zastavena a o to usilovněji bylo křičeno italsky na české děti, aby vyklidili prostor před lanovkou. V termínu po 10. březnu bylo v areálu, alespoň dle našeho názoru vysoké procento Čechů a Poláků oproti např. Němcům a Italům. Velká část penzionů v Aprice v uvedeném termíny byla zavřena. Horní stanice prostřední kabinkové lanovky dle našeho názoru tvoří takovou základnu, kde si lidé nechávají lyže a boty, když za celou dobu se, alespoň nám, nic neztratilo. Kolem dolních stanic lanovek projíždí skibus, který je pro lyžaře zdarma. Při odjezdu lze doporučit lyžování v Livignu. Je třeba dát pozor, aby Vás GPSka nenavedla na přejezd letní cestou, která je v zimě uzavřena a je třeba jet následně přes Švýcarsko přes Sankt Moritz. V Livignu je možné koupit v bezcelní zóně levný alkohol a benzín. Z Livigna je nutné hradit průjezd tunelem, jež bývá otevřen jen v jednom směru, tj. je nutné včas projet.

Středozemní moře 2013- Cestovní kancelář http://www.rivieratour.cz/ zprostředkovává plavby společnosti MSI. Loď Splendida má cca 16 pater. Dovolenou na této lodi je možné pořídit první červencový týden od 12500,- Kč za osobu, tj. pokud jedou dvě osoby a dvě děti, pak dvě děti jsou zdarma, a to vše se stravou all exclusive. Naloďuje se v Genova v Itálii s vlastní dopravou. Za parkování v přístavu zaplatíte 90 Eur a vozidlo Vám zaparkuje poslíček. Na lodi si necháte potvrdit papír o zaplacení od poslíčka, jinak Vám auto nevydají. My jsme našli v autě šroubovák, krytku a malou baterii, avšak bylo nám sděleno, že nejsou naše. Po nalodění je nezbytné projít školenímv případě havárie, kde si Vás přes kartu, kterou dostanete načtou, že jste toto absolvovali, jinak Vás mohou bez náhrady vyloučit z přepravy. Na kartu nakupujete po celou dobu pobytu a v závěru hradíte hotově nebo kartou. První zastávka byla v Marseille, odkud Vás dopraví do centra z přístavu taxi pro 8 osob + řidič za 30 Eur a s tímto si domluvíte taky cestu zpět. Marseille působí v centru velmi znečištěným dojmem, když je cítit moč na zemi jsou psí výkaly. Je možné se projít na kopec z centra, na kterém se nachází kostel. Další zastávka je v Barceloně. Do centra Vás odveze autobus, který stojí hned ulodi pro dva dospělé a dvě děti zpáteční pokud si vzpomínám do 8 Eur. V městě je možné se projít po standartních památkách nebo se nechat povozit autobusem, který jezdí pro čtyřčlenou roinu za 82 Eur na celý den, a jž Vás doveze vždy k památce, kde můžete vystoupit, prohlédnout si ji a dalším jet zpět. Je třeba přeskakovat mezi modrou a červenou linkou. Je tak možné zhlédnout Gaudího zahrady, Gaudího stavby a ulici La Rambla. Další zastávkou je Valencie, kde je možné do 15 Eur nechat se zavést taxi na pláž Rosa, kde je možné strávit celý den. Jeden celý den strávíte na moři a další den je možné vyloudit se vedle Tunisu. Je možné nechat se zavést do Tunisu, když doporučujeme vzít si taxi dále od lodi a cenu smlouvat. Je možné se dostat až na 2 Eura (je otázkou, kam by za tuto cenu pasažér dojel). Je možné se projít také uličkami v přístavu. V obchodech není možné koupit alkohol. Větší obchody přijímají kreditní karty. Nesmíte se nechat zaskočit mrtvou kočkou mezi zametenými odpadky na ulici.  Následující zastávkou další den je Řím, respektive přístav u něj. Do Říma se dostanete vlakem, který je vzdálen cca 45 min. pěšky od přístavu. Jízdenka pro 4 osoby zpáteční příjde cca na 26 Eur a vystoupíte na konečné v Římě a pes koloseum, fontánu a Vatikán se dostanete zpět na vlak do přístavu. Na lodi je možné se za poplatek nechat vyfotit s kapitánem, pořádají se večeře a to i pro vegetariány. Doporučujeme na večeřích si vybrat včechny chody, neboť tyto se hradí cca do 10 Eur za pití a obsluhu. Zdarma je možné jíst v bufetech např v bufetu Bora Bora, tj. i obědvat a večeřet tak, že si vyberete jídlo. Na pití je zdarma káva, voda a mléko a ke snídani juice, vše ostatní je možné si zakoupit. Na lodi je několik bazénů, do kterých je nalévána každý den voda z moře a několik výřivek. Bazény a vířivky se noc vypouštějí. Doporučit je možné také divadlo, jež hraje zdarma vždy v 20 a 22 hod. kromě posledního dne plavby. Je možné navštívit i jiné animační programy. Ručník na koupání v bazénech na lodi Vám vydají po předložení karty spolu s lístečkem, který je nutné vrátit spolu s ručníkem, neboť Vám ručník naúčtují jako nevrácený. Pokud jste v kajutě bez oken, během večeře Vám ze stropu rozloží a během snídaně složí, postele pro děti v kajutě.


Copyright PUREALFIN, s. r. o.
Stránky vytvořil Tomáš Velecký v roce 2011, tomas.velecky.name.